Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sizce ISLAM i en iyi hangi ÜLKE yasiyor ?

Nereden Yazdırıldığı: Http://www.feraset.org
Kategori: Kantin
Forum Adı: Anketler
Forum Tanımlaması: Her türlü anket oluşturabileceğiniz ve oylayabileceğiniz bir bölüm...
URL: Http://www.feraset.org//forum_posts.asp?TID=11219
Tarih: 19-Ocak-2017 Saat 21:09


Konu: Sizce ISLAM i en iyi hangi ÜLKE yasiyor ?
Mesajı Yazan: RÜYA
Konu: Sizce ISLAM i en iyi hangi ÜLKE yasiyor ?
Mesaj Tarihi: 30-Aralık-2008 Saat 14:09
  SELAMÜN ALEYKÜM NURBAHÇESİNİN DEĞERLİ ÜYELERİ , ÖNCELİKLE BU BİR ANKETTİR  ...
Sizce ISLAM i en iyi hangi ÜLKE yasiyor ? 
 

-------------
GüZeL GöReN GüZeL DüŞüNüR, GüZeL DüŞüNeN HaYaTıNdaN LeZzeT ALıR.

(Bediüzzaman Said Nursi)Cevaplar:
Mesajı Yazan: pırlanta
Mesaj Tarihi: 30-Aralık-2008 Saat 15:34
mekke ve medineye gidip gelenler bilir....!


-------------
''YÜZÜ DOST, ÖZÜ DÜŞMANDAN USANDIM. DİLİ MÜMİN KALBİ ŞEYTANDAN USANDIM. DOSTUM HERKESİN KAHRI ÇEKİLİRDE, BEN DAVASIZ MÜSLÜMANDAN USANDIM..


Mesajı Yazan: mehmet ali
Mesaj Tarihi: 01-Ocak-2009 Saat 18:45

bence en iyi türkiye yaşıyo  babam cok devlet gezdi ondan duydugumla söylüyorum en iyi islamı türkiyede ki müslümanlar yaşıyo  bütün zorluklara ragmen  türkiye 

zaten avrupa amerikada diger devletlerden deyil türkiyeden korkuyor  orta dogu müslüman lık birligini kurarlar diye Mesajı Yazan: Büteyra
Mesaj Tarihi: 01-Ocak-2009 Saat 18:59
Orjinalini yazan: mehmet ali

bence en iyi türkiye yaşıyo  babam cok devlet gezdi ondan duydugumla söylüyorum en iyi islamı türkiyede ki müslümanlar yaşıyo  bütün zorluklara ragmen  türkiye 

zaten avrupa amerikada diger devletlerden deyil türkiyeden korkuyor  orta dogu müslüman lık birligini kurarlar diye 

  
 
Buna kesinlikle inanmıyorum türkiye bu konuda son sıralarda geliyordur bana göre,yada bana öyle geliyordur??  Osmanlı döneminde  yaşanan islamiyeti yaşayabilmek ümidiyle...
 
 
 
 

-------------
İSLAM GÜNEŞİYLE YANMAK İSTERSEN,
KARDEŞLİK CADDESİNDE İMANA GİT;
HUZUR SOKAĞINDA İHLASI ARA;
AŞK APARTMANINDA TAKVAYLA BULUŞ
VE SIR DAİRESİNDE İSTİKAMETLE OTUR.....Mesajı Yazan: eyvAllah...
Mesaj Tarihi: 01-Ocak-2009 Saat 19:57
MEKKE VE MEDİNEYİ ÜLKE BAZINDA ELE ALAMAYIZ ORALAR ÜLKELER ÜZERİ YERLER.HEM BİLDİĞİM KADARIYLA HAC DÖNEMİNDE MEKKELİLER ORAYI TERK EDERLER EVLERİNİ BİLE KİRAYA VEREREK BAŞKA YERLERE GİDERLER.ONUN İÇİN ORADA YAŞANAN İSLAMİYET DÜNYA İNSANININ YAŞADIĞI İSLAM OLMASI GEREKİR.
 
BANA GÖRE HANGİ ÜLKE YAŞIYOR?
BEN BU SORUNUN CEVABINA TÜRKİYE DERİM.ÜLKE İNSANIMIZ ARASINDA İSLAMI EN KÖTÜ ŞEKİLDE YAŞAYANLAR OLABİLİR ANCAK EN İYİ YAŞAYANLARIMIZIN SAYISI DA HİÇ AZ DEĞİL HATTA BU ÖRNEKLER DÜNYA MİLLETLERİNE ÖRNEK OLABİLECEK SEVİYEDE.ÇEVREMİZE BAKTIĞIMIZDA ASLINDA DÜNYA ÜLKELERİNİ TAKİP ETTİĞİMİZDE DÜNYA DA İSLAMI EN İYİ ŞEKİLDE YAŞAYANLARINDA BİZLER OLDUĞUNU GÖREBİLİRİZ.BUNUN BİRKAÇ NEDENİ VAR...SÜNNETLERİ EN FAZLA HAYATINDA UYGULAYANLARIN BİZ OLDUĞU,İSLAMIN DÜNYA ÜLKELERİNE YAYILMASINDA YANİ İLAYI KELİMETULAH DAVASINDA ÜLKEMİZİN BAŞI ÇEKTİĞİ VB. GİBİ NEDENLER...
 
VE SON OLARAK ANKETTE İRAN CEVABI ÇOĞUNLUKTA AMA BENCE BU O ÜLKENİN KÜLTÜRÜNÜN YETERİ KADAR BİLİNMEMESİNDEN KAYNAKLANIYOR BENİM İRANLI BİRÇOK TANIDIĞIM OLDU ANLATTIKLARI HİÇ TE İSLAM İLE BAĞDAŞAN ŞEYLER DEĞİL Dİ ARTI EN AZINDAN  KENDİ GÖZLERİMLE GÖRDÜĞÜM BAŞKA BİRŞEY VAR SON YILLARDA ÜLKEMİZE İRANDAN GELEN TURİST SAYISINDA ARTIŞ OLDU.BİLMEM HİÇ ŞAHİT OLDUNUZ MU?ANCAK BEN BULUNDUĞUM İL DOLAYISIYLA DEFALARCA ŞAHİT OLDUM BIRAKIN İSLAMI İNSANLIĞA YAKIŞMAYACAK TAVIRLARINA.VE BU BİR İKİ TANE OLSA EYVALLAH ANCAK BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU BU HALDE.
   

-------------
"İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz."
Hz. MuhammedMesajı Yazan: RÜYA
Mesaj Tarihi: 01-Ocak-2009 Saat 21:57
SELAMÜN ALEYKÜM ÜZÜLEREK BENDE İSLAMIN TÜRKİYEDE EN İYİ YAŞANDIĞINI DÜŞÜNMÜYOR...TÜRBAN OLAYI VAR ..HER ZAMAN ....BELİRLİ SUÇLARDAN İNSANLAR YAKALANIYOR...HIRSIZLIK,GASP,TECAVÜZ ,RÜŞVET ,DOLANDIRICILIK V.S DAHA YAZAMADIĞIM BİR ÇOK OLAY HERGÜN GAZETE MANŞETLERİNDE MALESEFKİ YAYINLANIYOR...SUÇ İŞLEME YAŞI BİLE DÜŞTÜ GENÇLİK KİMLİK BUNALIMINDA ...BİRYERLERDE MÜSLÜMAN KANI HALA AKITILIRKEN BÜYÜKŞEHİR MEYDANLARINDA YENİ YIL KUTLAMALARI YAPILDI HAVAYİ FİŞEKLER PATLATILDI İNSANLAR TV.LERDEKİ MÜZİK PROGRAMLARINI TAKİP EDİP PİYANGODAN UMUT BEKLERKEN ...FAKİR HALK DAHA ÇOK FAKİRLEŞİRKEN ... AÇ KOMŞUSUNDAN HABERSİZ SOFRASINDA HERTÜRLÜ YİYECEĞİ YİYEN VE HEP BEN YADA BİZ DİYEN ZİHNİYETLER VARKEN ..KİMSE KİMSEYE YARDIM ELİ UZATMAZKEN BİZLER MÜSLÜMANLIĞI EN İYİ YAŞIYORUZ DERSEK BENCE BU PEK DOĞRU OLMAZ...   

-------------
GüZeL GöReN GüZeL DüŞüNüR, GüZeL DüŞüNeN HaYaTıNdaN LeZzeT ALıR.

(Bediüzzaman Said Nursi)


Mesajı Yazan: Arifane
Mesaj Tarihi: 02-Ocak-2009 Saat 01:20
 Aslinda ülke olarak bir genelleme yapmak ne kadar dogru olur bilmiyorum su varki her ülkede islamiyeti yasayanlarda var yasamayanlarda var Türkiye nufusunun yüzde 98 i müslüman olarak biliniyor fakat gercek anlamda islami yasayanlarin oranini tesbit etmek cok zordur bu bütün Islam ülkeleri icinde gecerlidir.Bana sorsalarki Almanyadakailermi Islami daha iyi yasiyor Türkiyedekilermi diye ben teredütsüz Almanya derim Türkiyede yasayanlarin sayisina bakdigimiz zaman 70 milyon diyelim Almanyada yasayan Müslümanlarin sayisi belki 5 milyondur ama Almanyada bir vakit namazina gittiginiz zaman en az bir iki tam dolu saf görürsünüz Türkiyede bazi camilerde bir saf bile dolmadigini görüyoruz.
Konunun aslna gelince Pirlanta Kardesimizin dedigi gibi haca giden kardeslerimiz görmüsdür su kesinki en ´saygili namaz kilanlar Türklerdir Iran ve iraklilar hakkinda cok olumsuz durumlara sahit oldum ve en olumlu olarakda Endonezyadan gelen haci adaylarini gördüm.Ama yinede genel olmasada Türk halkinin yasayan kismi Islamiyeti daha iyi yasiyor diyebilirim


-------------
ALLAHI EN COK SEVEN ONU EN COK ZIKREDENDIR

                     


Mesajı Yazan: garip25
Mesaj Tarihi: 03-Ocak-2009 Saat 22:18
 gezip görmek lazım.diyoruzki türkiye müslümanlığı en iyi yaşayan ülke, bakıyorum bar ı cafesi olmayan cadde yok.bayanlar mecbur avrupa da okumak zorunda kalmış perişan hale getirilmiş,her mahallede bir cami saysan bitmez ama içleri boş.satadlar ful çekiyor(stadın içine cami yaptıracan:))evimizde her odada bir televizyon eksik olmuyor.güney ülklerde şeriat cezası var bildiğim kadarıyla,bizim ülkede olsaydı nüfüs 50 milyona düşermiydi? akıllara gelen başka bir soru..
  eurovizyon yarışmasını temsil edenler başlı başına rezalet en azından bizim ülkeyi müsülüman sanan ülkelere gerçek kimliğimizi ortaya koyalımki yanılgıya düşmesinler.
  bundan 4-5 yıl önce dünya bayanlar voleybol şampiyonasında mısır bayan voleybol takımının tesettürleriyle müsabakalara katılmasını hatırlattıktan sonra afedersin bizim ülkedeki bayan sporcular bırakın voleybolu   kendilerine özel şeylerin reklamlarını yapıyorlar.tv lerdeki reklamlar rezalet.bu sitede bir arkadaşım tv izleyenin kabir azabı göreceği ile ilgili bir konu açmıştı aklıma direk bu geldi doğruluk payı olabilir.o zaman izleme kardeşim.tv olmasa bu kadar görüşü nasıl bildireyim ki.
   hanefi mezhbeine göre erkeklerin sakal tıraşlarını sıfıra kadar kestirmek haram okullarda kamu kuruluşlarında bi tane sakkallı gencin çalıştığını görmedim esnaflar hariç.(bu arada kısa bir bilgi vereyim hanefiler şafi mezhebine göre niytlenip sakallarını sıfıra kadar kestirebilirler şafi mezhbinde haram değildir).
   bazı arkadaşların görüşlerine katılmıyorum ankete baktım türkiye ile iran yarışıyor hele arabistana oy veren 1 kişi şeriat kanununun olmasına rağmen..
   sadece duyduklarımız ve okuduklarımızla şu ülke müslümanlığı en iyi yaşayan ülke diye kestirebilmek mümkün olabilirmi? olur yada omayabilir ama kendi ülkemle ilgili söylebilirimki yalandan görüntüden bir müslüman kimliğimiz var gibi geliyor bana.
  benim fikrim yok şıkkı tam bana göre :-) (imla kılavuz sıfırdır üni öğrencisiyim)
  
  


-------------
ben değil BİZ
Mesajı Yazan: eyvAllah...
Mesaj Tarihi: 04-Ocak-2009 Saat 12:27
 
Azerbaycan ATV, 27Ağustos 2008

Adnan Oktar: Türkiye İslam alemi için gerçekten örnek bir ülke. Yani, hem Türk milliyetçiliğini güzel anlayan ve güzel uygulayan, İSLAMI DA ÇOK GÜZEL ANLAYAN VE ÇOK GÜZEL UYGULAYAN, LAİKLİĞİ DE GÜZEL ÖZÜMSEYEN BİR YAPISI VAR. FAKAT, İSLAM DİNİNİ GERÇEKTEN EN İYİ UYGULAYAN, EN İYİ YAŞAYAN ÜLKE OLDUĞUNU BÜTÜN İSLAM ÜLKELERİNİN HEPSİ KABUL EDER. Yani gerek temizlik olarak, gerek anlayış olarak, gerek yaşantı olarak, gerek takva olarak hakikaten çok titizdir Türkiye. Belki bu Osmanlı mirası olduğu için Osmanlıdan gelen alimlerin etkisi de olmuş olabilir. Allah bir şekilde bu güzelliği meydana getiriyor o yüzden Türk-İslam aleminin liderliğine de Türkiye’nin çok uygun olduğunu düşünüyorum.

 
 
Bağdat TV, 2 Mart 2008

Adnan Oktar: Güneş battığı yerden doğar. Doğduğu yerden de batar. Genellikle böyle olur. Güneş madem buradan battı, gene buradan doğacak… Sosyal şartlar açısından baktığımızda öyle görünüyor, genel tarihin şu anki akışı açısından da yine Türkiye’nin doğal lider olduğu görülüyor. Başka hiçbir ülke zaten liderliğe şu an yanaşmıyor Türkiye’nin dışında. EN İDEAL, BÜTÜN İSLAM ALEMİNDE KABUL EDİLEN GÖRÜŞ, TÜRKİYE’NİN LİDERLİĞİ. KİME SORSAK HANGİ ARAP ÜLKESİNE SORSAK TÜRKİYE’NİN LİDERLİĞİNİ İSTİYOR. Türk devletlerine de sorduğumuzda yine Türkiye’nin liderliğini istiyor.


-------------
"İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz."
Hz. MuhammedMesajı Yazan: eyvAllah...
Mesaj Tarihi: 04-Ocak-2009 Saat 12:55
 

Fethullah Gülen, Ortadoğu ülkelerinde yaşanan siyasal ve dinî inanç ortamını değerlendirdi ve açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Türkiye'deki şu genel hava ne Suriye'de, ne Güney Irak'ta, hattâ ne de Suudi Arabistan'da vardır. Çünkü Suudlar’ın dine ve dinî hayata teşvikleri kabacadır. Halbuki ibadet ve taat (Allah'a itaat etmek), insan iradesiyle çok irtibatlıdır. İbadetin sevap getirmesi, insanın iradesini kullanmasına bağlıdır. Hattâ ego'nun (benliğin) en önemli rüknü (esası) iradedir, insan iradesidir.  İran'ın durumuna gelince: "Müslümanlığın bazı şartlarını yerine getirmektedirler. Ama devletlerarası münasebetlerimize dokunmayacaksa bir şey diyeceğim: Bu anlayışlarıyla size İran’da da, Suudi Arabistan'da da okul açtırmazlar. Bırakın okul açmayı, kendinize ait bir sohbette bulunmak veya bir kitabı mütalâa etmek için bir araya gelemezsiniz. Buna Irak’ta da, Suriye’de de fırsat vermezler.

"Mesele bu açıdan ele alındığında, Türkiye'deki bu müsait ortamı Cenab-ı Hakk'ın bu millete bir ihsanı (bağış) olarak görmeliyiz. Düşünce hürriyeti, yazma hürriyeti, ifade hürriyeti, teşebbüs hürriyeti açısından Türkiye, onlardan daha ileride. ...

"İslâm'ı yaşamada, bir başka ülkenin Türkiye'den daha rahat olduğunu sanmıyorum. İran'da, Suudi Arabistan'da sözde İslami rejimler var gibidir ama, bu rejimler, devletin belirlediği, mezhebî kabullerin sınırlandırdığı rejimlerdir.

"Türkiye'de İslâm'ı yaşama konusunda bazılarının mesele yaptığı sıkıntılar, yanlış anlamalardan, İslâm'ı kendi ruhu ve güzelliği ile anlatamamak ve temsil edememekten, bir tarafın da İslâm konusundaki – tabirim mazur görülsün – bilgisizlikten, tarihte ve bugün bazılarınca ortaya konan hataları İslâm'a mal edip, bir de Batı'da Rönesans'tan bu yana kilise ile özdeş hale gelen Hristiyanlık anlayışının İslam'da da var sayılmasından kaynaklanmaktadır...

[RÖPORTAJ] Hulusi Turgut, Sabah - 1997


-------------
"İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz."
Hz. MuhammedMesajı Yazan: kiraz_gez
Mesaj Tarihi: 08-Ocak-2009 Saat 11:18

islami en iyi yasayan ülke ?

böyle bir ülke var mi? bilmiyorum islamin bütün kurallariyla benimseyen hayatina ailesine yasatan varsa da cok az yasam tarzlarina baktigimiz zaman iran sadece kanunlar bazinca ama islam emirleri hayata gecmemis zoraki bir yönetim suudi arabistan ondan hic bir farki yoktur digerlerine baktiginiz zaman yoksullukla savasip duruyorlar
gelelim türkiye ye müslüman oldugu söylenen ama bu hayattina gecirmemis sözde bir islam
kötülerin icerisinde iyi ama diyelim
sayin arifaneye katiliyorum islami en iyi yasayanlar diye sorulsaydi derdim ki avrupada yasayanlar yada endonezyalilar gercekten islami en iyi yasamaya calisiyorlar dillerini anlamasaniz daha onlarin samimiyeti belli oluyor sizinle konusmaya calisiyorlar...
ben bu soruya fikrim yoktur diyecegim cünkü son katlimandan sonra ben hangi ülkenin islamla yönetildiginden cok hangi ülke bu katliama karsi cikacak diyorum !
hangi ülke katliama karsi cikarsa o islamla yönetiliyor islam o ülkenin damarlarina islemistir diyecegim


-------------
“Allahümme yâ mukallibe’l-kulûb, sebbit kalbî alâ dînike - Ey kalbleri evirip çeviren Allah’ım! Kalbimi dininde sabitleyip perçinle.”


Mesajı Yazan: *erenbey*
Mesaj Tarihi: 19-Şubat-2009 Saat 05:50
 Bence de islamı en kötü yaşayan ülkelerden biriyiz. İran da olup görmek isterdim nasıl yaşadıklarını bana göre İran yaşıyor.

-------------
De Korkma Müslümanım Göğsüm İmanla Dolsun, İRTİCA İslam İse Başımın Tacı Olsun.
Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat