Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Allah İçin Sevmek...

Nereden Yazdırıldığı: Http://www.feraset.org
Kategori: Nurbahcesi
Forum Adı: Menkıbeler, Kıssalar Öykü ve Hikayeler
Forum Tanımlaması: İbret Verici, Bi Okadar da Düşündürücü Menkıbe, Kıssa, Öykü, ve Hikayaler. Lütfen abartılı içerikli, İslam'da olmayan veya gerçek dışı yazılar olmasın...
URL: Http://www.feraset.org//forum_posts.asp?TID=10063
Tarih: 19-Ocak-2017 Saat 21:05


Konu: Allah İçin Sevmek...
Mesajı Yazan: florans
Konu: Allah İçin Sevmek...
Mesaj Tarihi: 31-Temmuz-2008 Saat 13:59
  ARKADAŞ

 

Vietnam Savaşı sonrası... Evine dönmekte olan bir asker San Francisco'dan ailesini aradı: "Anne, baba eve dönüyorum, ama sizden bir şey rica ediyorum. Yanımda bir arkadaşımı da getirmek istiyorum."        "Memnuniyetle, O'nunla tanışmak isteriz", diye cevapladılar.

Oğulları "Bilmeniz gereken bir şey daha var." diye devam etti.    "Arkadaşım savaşta ağır yaralandı, bir mayına bastı ve bir koluyla ayağını kaybetti. Gidecek hiçbir yeri yok ve O'nun gelip bizimle kalmasını istiyorum." "Bunu duyduğuma üzüldüm oğlum. Belki O'nun başka bir yer bulmasına yardımcı olabiliriz."

"Hayır. Anne, baba O'nun bizimle kalmasını istiyorum."

"Oğlum." dedi babası. "Bizden ne istediğini bilmiyorsun. O'nun gibi özürlü biri bize korkunç yük olur. Bizim kendi hayatımız var ve bunun gibi bir şeyin hayatımıza engel olmasına izin veremeyiz. Bence bu arkadaşını unutup eve dönmelisin. O kendi başının çaresine bakacaktır."

Oğlu o anda telefonu kapattı. Ailesi O'ndan bir süre haber alamadı. Ama birkaç gün sonra, San Francisco polisinden bir telefon geldi. Oğullarının yüksek bir binadan düşüp öldüğünü öğrendiler. Polis bunun intihar olduğuna inanıyordu. Üzüntü dolu anne-baba hemen San Francisco'ya uçtular ve oğullarının cesedini tespit etmek için şehir morguna götürüldüler. Anne - baba oğullarını hemen tanıdılar yalnız bilmedikleri bir şeyi de öğrenince dehşete düştüler:

Oğullarının sadece bir kolu ve bir bacağı vardı...
Cevaplar:
Mesajı Yazan: Mustazaf
Mesaj Tarihi: 02-Kasım-2008 Saat 16:08
 

Mehmet evine gitmeden önce,

 

istanbul'da bulunan anne babasına telefon açtı.

Sevgili anne ve babacıgım, sonunda eve geliyorum ama birşey sormak istiyorum. Bir arkadaşımı da beraber eve getirebilir miyim? ‘Tabii ki’ diye cevapladılar.

'Onunla tanışmaktan mutluluk duyarız. Ama bilmeniz gereken birşey var' diye Mehmet devam etti,

'o savaşta ağır yaralandı. Kara mayınına bastı ve kolu ile bacağını kaybetti. Başka gidecek hiçbir yeri yok. Onun bize gelmesini ve bizimle yaşamasını istiyorum'. Dedi.

''Bunu duyduğuma çok üzüldüm oğlum, belki kalacak başka bir yer bulması için ona yardımcı olabiliriz' dedi.

'O hayır, onun bizimle yaşamasını istiyorum der…''

'Oğlum,' dedi babası, 'sen ne istediğinin farkında değilsin. Böyle büyük bir sorunu olan birisi bizi çok rahatsız eder. Bizim kendi hayatımız var ve böyle farklılığa izin veremeyiz. Bence sen eve gelmeli ve bu çocuğu unutmalısın. O kendi yaşamını devam ettirmenin bir yolunu bulacaktır.'dedi.

 O andan sonra, Mehmet telefonu kapattı. Anne ve babası ondan başka bir söz duymadılar... Birkaç gün sonra, İstanbul polisinden bir telefon geldi. Oğullarının bir binadan düşerek öldüğünü söylediler. Polise göre intihardı. Anne ve baba telaşla uçağa binerek oğullarının teşhisini yapmak için atladığı ildeki devlet hastanesinde bulunan teşhis morguna gittiler. Mehmet’i teşhis etmişlerdi. Ama gözleri fal taşı gibi açılarak... , Bilmedikleri bir şeyi fark ettiler. Mehmet’in bir bacağı ve bir kolu yoktu... Bu hikâyede ki anne ve baba birçoğumuza benzer. Etrafımızda iyi görünen ve neşeli insanları sevmek bize kolay gelir, ama bize rahatsızlık veren özellikle bizim kadar sağlıklı olmayan, bizim kadar güzel ol mayan ve bizim kadar zeki olmayan insanlardan uzak durmayı tercih ederiz. Çok şükür ki bizi bu kategoride gören birisi yok. Karşılıksız sevmeyi başaran birisi sonsuza kadar ailemizdendir. ne kadar çirkin ne kadar fakir ne kadar engelli olursak olalım. Bu gün yatmadan önce ALLAH’A biraz daha dua ederek insanları oldukları gibi kabul etmemizi sağlamasını isteyelim ve ne kadar farklı olurlarsa olsunlar onlara karşı daha anlayışlı olabilmeyi isteyelim. Arkadaşlar çok nadir bulunan cevherlerdir. Onlar sizi güldürür ve başarmanız için destekler. Bazen tek kelime bazen bir cümle paylaşırlar ama her zaman kalbinizi ona açmanızı beklerler.

 

“Arkadaşlar belki daha önce yayınlandı ama ben forumda göremedim sizinde okumanızı istedim….”Mesajı Yazan: fetih
Mesaj Tarihi: 02-Kasım-2008 Saat 18:02
aman yarabbi! tüylerim diken diken oldu..Her daim sevmeniz sevilmeniz…
O sevinci güzelliği huzuru mutluluğu içinizde yaşamanız…
Ve sevgiyi kaybetmemeniz dileğiyle…
Sevmek için Seni Seviyorum demek icin gec kalmayalim
   emeğinize gönlünüze sağlık..
selam ve dua ile kalın...

-------------
SENİ BULAN NEYİ KAYBEDER, SENİ KAYBEDEN NEYİ BULUR...


Mesajı Yazan: GAMZELI
Mesaj Tarihi: 02-Kasım-2008 Saat 20:38
 yazacak kelime bulamadim  

-------------
ALLAH katinda neyse degerim
Ben okadar ederim...


Mesajı Yazan: SAMANYOLU
Mesaj Tarihi: 03-Kasım-2008 Saat 11:41
Sayin Mustezaf konunuz daha once sayin Florans in ayni konu olup fakat farkli baslik altinda acmis oldugu "Allah Icin Sevmek" konusuyla birlestirilmistir bilginize...  

-------------
Allah'im Hakkimda Hayirli Olani Gönlüme Yar Eyle...
Gönlümde Olani Hakkimda Hayirli Eyle...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat